KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14342135
nr 1434 2135
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1939, "kåkar på Åsöberget". Bildmått: 20x25, yttermått inklusive ram: 35x41 cm
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 29 november 2021
kl 20:24:12