KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14342135

nr 1434 2135

Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige

Etsning, Signerad, daterad 1939, "kåkar på Åsöberget". Bildmått: 20x25, yttermått inklusive ram: 35x41 cm

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

måndag 29 november 2021
kl 20:24:12

Hans Norsbo

Läs mer om Hans Norsbo